Dystans – 14 km

Czas – 1 godzina

Stopień trudności – Łatwy

Nawierzchnia – asfalt

Typ Roweru – Rower Miejski, Rower Elektryczny nie wymagany.

Startujemy z Punktu Turystycznego Tourist Point Gdańsk ul Kołodziejska , vis a vis Wielkiej Zbrojowni w Gdańsku.

ścieżka do sopot tourist point

Tourist Point Gdańsk ul Kołodziejska 7

wycieczka rowerowa gdańsk sopot

Ścieżka rowerowa Gdańsk ul Rajska

Kierujemy się w kierunku północnym, jadąc ulicą Rajską ze znakami drogowym poziomym ( pas dla rowerów ). Tablice EuroVelo 10 i 13 pomogą nam dojechać do Sopotu. Mijamy po drodze Halę Targową, Kościół Św Katarzyny, oraz Centrum Handlowe Madisson. Dojeżdżamy do wyróżniającego się na tle Gdańska wieżowca tzw. Zieleniak, który mijamy po prawej stronie. ( odległość odcinka 1 km).

Od teraz wjeżdżamy na czerwoną ścieżkę przeznaczoną tylko dla rowerów, która biegnie wzdłuż ulicy Aleja Zwycięstwa. Po drodze mijamy Park Steffensów oraz Pomnik czołg.

Odcinek jest prosty bez zakrętów, i doprowadzi nas do Opery bałtyckiej, gdzie na skrzyżowaniu skręcamy w prawo, tak jak tory tramwajowe. ( odległość  odcinka 2 km )

ścieżka rowerowa gdańsk sopot

Gdańsk skrzyżowanie al. Zwycięstwa z al. J. Hallera.

wycieczka rowerowa do sopot z gdańska

Czołg al. Zwycięstwa Gdańsk.

Trzymamy się czerwonej ścieżki rowerowej, która doprowadza nas do kolejnego dużego skrzyżowania ( za mostem kolejowym ), które przejeżdżamy prosto ( tak jak tory tramwajowe ). Aleją Generała J. Hallera która jest jedna z głównych ulic dzielnicy Wrzeszcz, dojedziemy do morza. ( odległość  odcinek 4 km ).

 

Jesteśmy na plaży w Brzeżnie, na rondzie skręcamy w lewo, na dość ruchliwą ścieżkę rowerową, która nas doprowadzi do samego Sopotu. ( odległość odcinka 6 km )  Uwaga ! Jeżeli chcemy jechać do Nowego Portu ( latarni morska ) na rondzie skręcamy w prawo.

wycieczka do sopot z gdańska

Gdańsk Brzeżno rondo rowerowe.

Trasa Gdańsk Sopot należy do łatwych ścieżek jest płaska, asfaltowa i  dobrze oznakowana ( znaki EuroVelo 10 i 13 ). Przebiega wzdłuż turystycznych atrakcji Gdańskich dzielnic oraz Sopotu. Idealnie nadaje się na wycieczką rodzinna wraz z dzieckiem. Trasę pokonaliśmy na rowerze 3 biegowym w czasie 1 godziny, a tą samą trasę na rowerze elektrycznym pokonaliśmy o 3 min szybciej.