Dystans – 9 km
Czas – 40 minut
Stopień trudności – Łatwy
Nawierzchnia – asfalt
Typ Roweru – Rower Miejski, Rower Elektryczny nie wymagany.

Startujemy z Gdańska z pod Dworca PKP, kierując się na północ, kierunku Stoczni Gdańskiej. Przy Biurowcu tzw. Zieleniak widocznym spod dworca, skręcamy w prawo w ulicą Jana z Kolana. Jedziemy wzdłuż torów tramwajowych, które doprowadzą nas do samego celu wycieczki, Latarni Morskiej, Nowy Port. Mijamy miejsca które warto odwiedzić;

  • Plac Solidarności ( Pomnik Poległych Stoczniowców )
  • Sala BHP
  • Europejskie Centrum Solidarności.
  • Stocznia Cesarska
  • Stocznia Gdańska
  • Stocznia Północna
  • Stadion Piłkarski

Wzdłuż ulicy Marynarki Polskiej, znajduje się  tereny przemysłowe Stoczni Gdańskiej, słynne dżwigi portowe, symbole Stoczni Gdańskiej. Warto odbić w prawo z drogi rowerowej za Wiaduktem Popiełuszki, na zwiedzanie terenów stoczniowych. Polecam wejście na jeden z dżwigów znajdujący się przy Stoczni Cesarskiej, który jest dostępny dla zwiedzających.

Jadąc do dzielnicy Nowy Port po lewej stronie zobaczymy Stadion piłkarski Energa Gdańsk ( Bursztynowa Arena ). Na obiekcie znajduję się Centrum Rozrywki Fun Arena. ( odległość z Gdańska – Stadion 5 km)

Zwiedzanie Stadionu jest płatne.

Cennik Biletów na Stadion

Normalny 23 zł

Ulgowy 17 zł

Kierując się dalej ul Marynarki Polskiej, dojeżdżamy do skrzyżowania z ulicą Wyzwolenia, gdzie skręcamy w lewo. Po 1 km skręcamy w ulicę Oliwską, którą po 300 m dojedziemy do Latarni Nowy Port.

Odległość ze Stadionu do Latarni 4 km

Na wycieczce mieliśmy okazję testować rowery z wypożyczalnia Rowerów Bike Rental Gdańsk, ul Kołodziejska 7. Rower Romet Retro Lux, 3 – biegowy to typowo miejski jednoślad w stylu holenderskim. Bardzo dziękujemy za bezpłatne użyczenie Rometów.